Blog Kategorileri
İlandex Blog

Sons of Anarchy SAMCRO Efsane Motorcu Dizisi!

Sons of Anarchy (Anarşinin Evlatları), bolca aksiyon, drama, gerilim, suç ve komedi unsurunu  bir arada barındıran muhteşem ve sürükleyici senaryosu ile, yaşadığı hayatın günlük problemlerinden kilometrelerce uzaklaşmak isteyenlere ilaç gibi gelecek bir dizi....
2.10.2017 14:00:00
Okunma Sayısı : 1483
Sons of Anarchy SAMCRO Efsane Motorcu Dizisi!

SAMCRO  Kuralsızlığın hüküm sürdüğü başka bir dünya!

 
Efsane motorcu dizisi ' Sons of Anarchy'nin adını ilk defa duyanlar ya da izlememiş olanlar üzülmeyin! Müptelası olup peş peşe izleyeceğiniz efsane dizi sadece bir tık uzağınızda.
İlk kez 2008'de yayınlanan ve 2014'e kadar 7 sezon boyunca izleyicileri ekranlara bağlayan sürükleyici  dizi, çarpıcı sezon finaliyle akıllara kazınmayı başarmış bir klasik.
Yapımcılığını Kurt Sutter'in üstlendiği ve güçlü oyuncu kadrosuyla  göz dolduran Amerikan yapımı dizi de bolca aksiyon, drama, gerilim, suç ve komedi unsurunu bir arada bulmak mümkün!
'Sons of Anarchy' (Anarşinin Evlatları),  muhteşem ve sürükleyici senaryosu ile, yaşadığı hayatın günlük problemlerinden kilometrelerce uzaklaşmak isteyenlere ilaç gibi gelecek bir dizi...
 

Harley Davidson tutkunlarına görsel şölen!

 
Sons of Anarchy, unutulmaz replikleri, efsanevi müzikleri ve zihninize kazınacak sezon finali ile sizin de tekrar tekrar izlemekten bıkmayacağınız klasikleriniz arasına girmeye güçlü bir aday. İzleyicilerini, kuralsızlığın hüküm sürdüğü bambaşka bir dünyaya sürükleyen dizinin müptelası olup bir sezonu bir gecede bitirenlerin arasında yerinizi almanız an meselesi.
İlk bölümde biraz tutuk başlayan dizi üçüncü bölümden sonra tam kıvamını buluyor deyim yerindeyse. Peş peşe izlemekten kendinizi alamayacağınız sonraki bölümler bittiğinde  tek pişmanlığınız 'Keşke biraz daha yavaş gitseydim de sezon hemen bitmeseydi.' olacak ama üzülmeyin önünüzde altı sezon daha var.
Uzun süre etkisinden kurtulamayacağınız 'Sons of Anarchy'  Harley Davidson tutkunlarına  da görsel bir şölen sunuyor.
 

'Sons of Anarchy'nin her bir bölümü ayrı bir müzik ziyafeti!

 
Şölen demişken, dizinin soundtrackleri için de ayrı  bir parantez açmak gerek, çünkü 'Sons of Anarchy'  sırf muhteşem müzikleri için bile izlenebilir...
4. sezon finalini ' The White Buffalo & The Forest Rangers - House of the Rising Sun' ile noktalayan dizinin her sezonunun ayrı bir müzik ziyafeti  ile sona erdiğini de söylemeden geçmemek gerek!
Newcastle'lı ingiliz grup The Animals'a ait 1964 yapımı unutulmaz parçayı başarıyla yorumlayan  'The White Buffalo & The Forest Rangers',  'The house of the Rising Sun' ile  dizinin 4. sezon finaline damgasını vurmayı başarmış.  
Diyelim parçayı dinleyip sevdiniz... Eğer vaktiniz yoksa, sakın ola ki 'Şöyle bir ambiyansına bakıp çıkayım.' diye google'a  'Sons of Anarchy' yazıp tıklamaya kalkışmayın. Zira kendinize geldiğinizde üst üste üç bölüm izleyip ekrana kitlenmiş halde bulunabilirsiniz.
 

The house of the Rising Sun - The White Buffalo

 
Ama benim vaktim var diyenler için devam edelim.
 
'House of the Rising Sun' sizi kesmediyse, Youtube'da  'Top Musics Of Sons Of Anarchy' adı ile yer alan bir saatlik  derleme kulaklarınızın pasını silmeye yetecektir ama önce aşağıdaki efsane parçalara da bir göz atabilirsiniz.
 
Sons of Anarchy Tribute - Sound of Silence
Curtis Stirgers & The Forest Rangers - This Life
Curtis Stirgers & The Forest Rangers - John The Relevator
Bret Levick- So Many Back Down
Ryan Horne - Terrible Tommy
Anvil Feat Franky Perez - Slip Kid
The Lions - Girl from he Norther Country
Paul Brady & The Forest Rangers - Gimme Shelter
The White Buffalo & The Forest Rangers - Come Join the Murder 
The White Buffalo & The Forest Rangers - House of the Rising Sun
The White Buffalo - The Matador
Katey Sagal & The Forest Rangers Feat Blake  Mills - Strange Fruit
 

Top Musics Of Sons Of Anarchy

Müzik ziyafetine doyamayanlara youtube'a  'Songs of Anarchy Vol 1', Songs of Anarchy Vol 2, Vol.3 ve Vol 4 yazıp   tam gaz devam etmeleri şiddetle tavsiye edilir!
 

Songs of Anarchy Vol 1

 

SAMCRO  'Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Originals'

 
Bu arada SAMCRO'nun tam açılımı 'Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Originals'.
İlk bölüme Redwood adının verilmesinin nedeni, kulübü kuran John Teller ve Piney Wynston'un  o sırada Kaliforniya'nın Redwood kasabasında  olmaları...
1967'de birliklerinden dönen iki Vietnam Gazisi olan iki  kahraman da Harley Davidson tutkunu... Kulübü kurduklarında gezgin olan ikili, John'un çocuğu olunca, eşinin yaşadığı Kaliforniya Charming'e yerleşip bir motosiklet ve otomobil tamirhanesi  açarak geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar.
Zamanla maddi sıkıntıların gündeme gelmesi ile yasadışı işlere karışan kulüp üyeleri, diğer taraftan da şehrin endüstri devleri tarafından ele geçirilmesinin önünde durarak haksızlıkları engelliyorlar.
 

Büyük sosyal psikolojik deprem :  2. dünya savaşı

 
Asi ruhlu motosiklet tutkunlarının dayatılana boyun eğmeyip otoriteye baş kaldırmalarının altında yatan sosyal psikolojik depremin, 2.Dünya Savaşı olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz.
1945'te sona eren 2.Dünya Savaşı sonrası yaşanan sosyal yıkımın yarattığı hayal kırıklığı, itaat ve vicdan arasında sıkışıp kalan bireylerin toplum içindeki yerlerini sorgulayarak otoriteyi reddetmelerine sebep oldu.
Savaş nesli henüz gelecek kaygısından kurtulamamışken Vietnam Savaşı patlak verdi. Büyük çoğunluğunu yirmili yaşlardaki gençlerin oluşturduğu Amerikan birliklerinde yaşanan can kayıplarının on yıl içinde altmış bini bulması ile  yaşanan sarsıntı, arkadan gelen neslin bireysellik bilincini tetikledi.
 

Hells Angels ile büyüyen ' Motosiklet Kulübü Kültürü '

 
Hayata karşı tüm umutları otorite tarafından parçalandıktan sonra bir silahın namlusuna sıkıştırılıp cephede emirler altında düşmana kurşun olarak fırlatılan bu nesil, kaçış yolunu toplumsal düzenin dışında yaşamakta bulmuştu.
İki teker üzerindeki özgür hayat ve bir yere bağlanmadan yaşama isteği, asi bir neslin yetişmesinde önemli rol oynadı. 1948 yılında Kaliforniya’da kurulan Hells Angels gibi  motosiklet kulüplerin  artması ile oluşan Motosiklet Kulübü Kültürünün Vietnam Savaşı sonrasına denk gelmesi hiç de  tesadüf değil.
 
* ' Hayata karşı tüm ...'  ile başlayıp , 'asi bir neslin gelişiminde önemli rol oynadı.'  ifadesi ile biten paragraf alıntı olup, orjinal içeriğe ulaşılamadığı için kaynak belirtilememiştir. İçerik sahibi tarafından info@ilandex.com.tr'ye ulaşılması durumunda  ilave edilecektir.
 
İçerik No: 048-06-NST-1710-04-01
Yasal Uyarı: Her hakkı ilandex.com.tr'a ait olan Özgün İçerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.
https://www.ilandex.com.tr adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilinir.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Rekora doymayan Munro mucizesi : Indian Scout 50r627!

 
 
Yorum Yap
*Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra 24 saat içinde yayına alınacaktır.