Blog Kategorileri
İlandex Blog

Sevdiklerinizi şımartacak sıradışı doğumgünü hediyeleri

Çok büyük bütçeler ayırmadan da, sevdiklerinizi mutlu edecek ve yıllar sonra anımsandığında bile sevdiğinizin içten gülümsemesi ile içinizi ısıtacak, kişiye özel doğum günü ve sevgililer günü sürprizleri hazırlamak o kadar da zor değil! Yaratıcılığınızı kullanarak, önerilerimizi kendinize göre uyarlayabilir ve özel günlerinizi sevginizi ölümsüzleştirecek unutulmaz anılara çevirebilirsiniz.
5.3.2017 09:00:00
Okunma Sayısı : 1203
Sevdiklerinizi şımartacak sıradışı doğumgünü hediyeleri

En güzel sevgililer günü hediyeleri ve en güzel doğumgünü hediyeleri için beş harika öneri!

 
Sevgilinize Sevgililer günü hediyesi veya doğumgünü hediyesi seçmekte zorlanıyorsanız bu yaratıcı hediye fikirleri tam size göre!
 

UÇAN BALONLU RENKLİ SÜRPRİZ !


Bu sıradışı hediye fikri, özel gününü kapalı bir mekanda kutlamayı düşünenler  için harika bir alternatif...
Bu alternatif için, adından da anlaşılacağı üzere, rengarenk uçan balonlara ihtiyacınız olacak. Sürpriziniz için, balonların ucuna kurdeleler bağlayın ve önceden hazırladığınız küçük renkli zarfları bu kurdelelerin ucuna zımbalayın. Daha zarif bir sunum için kadife, deri fitil veya misina da tercih edebilirsiniz. Zarfların içine yerleştirecekleriniz tamamıyla sizin hayal gücünüze kalmış. Tanışmanızdan o güne kadar biriken  anılarınızı canlandıracak fotoğraflarınızı kronolojik olarak sıralayabilir, her birini güzel sevgi sözcükleriyle süsleyerek zarflara yerleştirebilirsiniz mesela. Son balonun ucunda dev bir peluş oyuncak da olabilir,  küçük bir mücevher kutusuna yerleştirilmiş değerli bir hediye de... Zarfların üzerini numaralandırarak, istediğiniz sırada açılmalarını sağlayabilirsiniz. Bu senaryoda, sürprizi bilen ve sırası gelene kadar bir elinde balonu, diğerinde sonuncu büyük hediyeyi taşıyacak bir de arkadaşa ihtiyacınız olacak ! 
Ya da eğer küçük ve samimi bir arkadaş gurubu ile beraberseniz ve hediyeler balonların taşıyamayacağı kadar ağırsa,  zarfların içine arkadaşlarınızın adlarını yazıp, bu eğlenceli seramoniye onları da ortak edebilirsiniz.
Balon siparişinizi en az on gün önce vererek, mekana teslimatı için randevu almanızda fayda var, çünkü zaman zaman yoğun talep olabiliyor. Teslim saatini, balonlar parti başlamadan 2-3 saat  önce mekana getirilecek şekilde organize ederseniz, sürpriz zamanı geldiğinde hepsi hala havada olurlar.
 

EN ÇOK ASPARAGAS HABER YAPAN GAZETE !


Bu hediye özgünlük anlamında çizgi roman ile yarışsa da, o kadar zahmetli olmadığı söylenebilir.
Doğum günü sahibi /sevgiliniz ve arkadaşlarınız hakkınızda haberlerle dolu bir gazete bastırıp, sadece kendisine değil kutlamaya katılan tüm arkadaşlarınıza dağıtın. Kendi gazetenizi basmak için şablon olarak gerçek bir gazeteden faydalanmak, işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. İlk olarak, bol bol fotoğraf  içeren bir magazin dergisi veya hafta sonu eki bulun ve seçtiğiniz sayfaları bir tarayıcı (scanner)  yardımıyla, bilgisayara aktarın. Böylece sayfa düzenlemesi için ekstra vakit harcamak zorunda kalmazsınız.   
Buraya kadar  her şey tamamsa, bilgisayarınızı açın ve yıllardır içinizde yaşayan araştırmacı gazeteciyi uyandırın. Anılarınızın kronolojik sırası ile yer aldığı gerçek haber içerikleri hazırlayabileceğiniz gibi, içinde kutlamaya katılan tüm arkadaşlarınızın asparagas haberlerinin yer aldığı ve okuyan herkesi kahkahalara boğacak  bir gazete de hazırlayabilirsiniz.
Bu işlerden anlayan bir arkadaşınız varsa onun yardımı ile  sonuç çok daha etkileyici olabilir ama yoksa da üzülmeyin çünkü photoshop veya benzeri programlar yardımı ile  her hangi bir ozalitçide  istediğiniz her şeyi yaptırmanız mümkün.
Ozalitçiye gitmeden önce, kendi kendinize yapabildiğiniz her şeyi yapın. Hatta yapabilirseniz, hazırladığınız haber içerikleri ile fotoğrafları klasörleyin. Klasörİere numara verin ve numaraları orjinal gazetede olmasını istediğiniz yerlerin üzerinde  işaretleyin. Böylece gazetenizi dijital ortamda hazırlatmak için gideceğiniz ozalitçide, işler düşündüğünüzden çok daha hızlı yürüyecektir.
Çok daha iddialı olan  bir seçenek de, özel günün tarihine ait orjinal gazeteyi bularak, dijital ortamda üzerinde oynama yapmak  ama ben o kadar da zahmete giremem derseniz bile en azından, elinizdeki gazete tarihini değiştirmeyi unutmayın.  
 

FOTOROMAN GİBİ AŞK HİKAYESİ !


Hayatımı yazsam roman olur, aşkımı çizsem fotoroman olur! 
Bu hediyeyi hazırlamak öyle her babayiğidin harcı değil. Önce sağlam bir aşk hikayeniz ve en az bir kaç yıllık geçmişiniz olmalı. Bolca da fotoğraf. Fotoğraf konusunda sevgilinizin çocukluk arkadaşlarından ve ailesinden fotoğraf desteği almayı da düşünebilirsiniz. 
İyi bir espri yeteneğiniz yoksa, senaryoyu oluştururken yakın arkadaşlarınızdan destek almak ortaya çok daha iyi sonuçlar çıkmasına yardımcı olabilir. Aşk hikayenizi mümkünse biraz da sulandırarak ve dramatize ederek, olabildiğince esprili bir dille, yer yer abartılı ve gerçekdışı ilaveler ve klişe pembe dizi enstantaneleri ile soslayıp, oldukça eğlenceli hale getirebilirsiniz. 
Artık elinizdeki fotoğraflara, photoshop gibi programlar aracılığı ile fotoroman görüntüsüne vermek mümkün. Baskı için ozalitçiye gitmeden önce, konuşma baloncukları da dahil olmak üzere, bütün senaryo ve kompozisyon hazır olmalı. Her bir fotoğrafa numara verip, hayal ettiğiniz sayfa tasarımlarını kabaca bir deftere çizip giderseniz, işler düşündüğünüzden çok daha hızlı ve kolay olacaktır. Bu tarz işlerde ücretlendirme işlemi genellikle mesai süresi üzerinden hesaplandığından, süre ne kadar kısalırsa, maliyeti de o oranda azalır.
Kendinize güveniyorsanız, internette bu istediklerinizi yapabileceğiniz ve ücretsiz kullanabilen programların deneme sürümlerini  yükleyerek bütün bu işleri kendiniz yaparak, konuyu çok daha ekonomik şekilde çözebilirsiniz. 
 
 

BİR ÇİZGİ ROMAN KLASİĞİ DAHA GELİYOR !


Aşkınızı ölümsüzleştirmenin bir diğer yolu da kendi çizgi romanınızı yapmak! 
Hemen öyle ben çöp adam bile çizemem deyip bu seçeneği es geçmeyin.Önereceğimiz pratik teknik sayesinde, inanın bir Ersin Karabulut olmanız gerekmiyor. Hediyenizi tamamlamanın biraz zaman alacağı kesin ama sabredip sonunu getirebilirseniz , kelimenin tam anlamıyla gerçek bir şaheser yaratmış olacaksınız. Arkadaşlarınız arasında efsane olacak çizgi romanınızı hazırlamak için ilk olarak, elinizdeki fotoğraflarla nasıl bir senaryo oluşturabileceğinize kafa yormanız gerek... Senaryo taslağınız hazırsa, sıradaki iş sahneleri çizmek olmalı. Önce elinizdeki fotoğrafları senaryonuza uygun şekilde sıralayın. İlk fotoğrafın üzerine bir eskiz kağıdı yerleştirin ve siyah bir stabilo ile ana kontürlerin üzerinden geçin. Çok da gerekli olmamakla beraber, daha fazla detaya girmek isterseniz ,iki üç farklı kalınlıkta uç ve renk tonuna ihtiyacınız olabilir. Ana kontürler için siyah tercih ederken, daha ince detaylar için gri tonları kullanabilirsiniz.
Elinizi hiç kaldırmadan, alttaki fotoğrafı birebir kopyalamaya çalışırsanız, sonuç pek de tatmin edici olmayabilir. Saatler harcadıktan sonra elinizde buruşturup fırlatılmış bir kağıt öbeğinden daha fazlasının olmasını istiyorsanız, acele etmeyin. Unutmayın bu sadece bir çizgi roman ve  bir çizgi romanda düz çizgiler dümdüz, eğri çizgiler kesintisiz olmak zorunda değil. Bildiğiniz kuralları unutun ve kontrolü elinize bırakın. Eliniz çizgiyi bitirmek istediğinde kalemi kaldırın. Yeniden çizmeye başladığınız nokta ile önceki çizginin bitiş noktasını birleştirmeyin. Aralarında makul bir boşluk bırakın. Kopuk çizgiler ve boşluklar çiziminize karakter kazandırır. İlk fotoğrafın üzerinden geçtiğinizde, ortaya çıkan çizim başlangıçta harika görünmeyebilir ama moralinizi bozmayın. Renklendirme  yapılıp, konuşma baloncukları ekledikten sonra emin olun güzel görüneceklerdir. Eğer renklendirme yapmayı da planlıyorsanız, çizimin boyamaya başlamadan önceki halinin bir fotokopisini alın. Bir bilgisayar programı yardımı ile renklendirme yapacaksanız, çizimi taratarak bilgisayara aktarın. Çizimin tamamını boyamak yerine, yer yer renklendirme yaparak, daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu hediyeyi hazırlamak oldukça meşakkatli görünse de,  yaratıcılık anlamında size sınırsız özgürlük tanıdığı bir gerçek ...Yeterince vaktiniz ve sabrınız varsa kesinlikle denemeye değer  ! 

 

 

ACİL DURUM! KLİŞE AMA ÖNÜNÜZDE DAHA ÇOK MAÇ VAR...


Aşkımız eski bir film gibi ... Siyah beyaz bazen renkli ...
Unuttunuz. Siz böyle şeyleri hiç unutmazsınız aslında ama nasıl olduysa, bu sefer düpedüz unuttunuz işte...Durumu kotarmak için kalan vaktiniz gerçekten çok kısıtlı... Önünüzde iki seçenek var. Ya kalan zamanı, doğum gününü unuttuğunuzu nasıl itiraf edeceğinizi düşünürken, stresten saç diplerinizi kaşıyıp,  tırnaklarınızı ısırmakla harcayacak, ya da ona ' özel bir film afişi '  hediye ederek, bu özel günü ölümsüzleştireceksiniz. Sizin için  özel bir anısı olan veya çok sevdiğiniz için beraber defalarca izlediğiniz bir film afişi,  birkaç profesyonel dokunuşla, oldukça güzel  bir hediyeye dönüşebilir. Başrol oyuncularının isimlerini ve fotoğraflarını biraz yardımla kolayca sizinkilere değiştirebilir, afişi vintage bir çerçeve içine yerleştirerek, kalıcılığını garanti altına alabilirsiniz. Artık yüksek çözünürlüklü bir çok film afişini internette bulup, bilgisayarınıza indirmek mümkün. Aradığınız afişi bulduktan sonra, mesai bitmeden önce kendinizi bir ozalitçiye atabilirseniz, istediğiniz düzenlemeleri yapmak için bir iki saat yeterli olacaktır. Unutmayın, hediyeyi verdiğinizde, beklediğiniz coşkulu tepkiyi alamazsanız bile, bu hayat kurtarıcı hediye ile günü kotarabildiğinize sevinip, önünüzdeki günlere bakmak en iyisi olacaktır.

 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !

 
 
İçerik No: 009-01-YSM-1703-02-01
Yasal Uyarı: Her hakkı ilandex.com.tr'a ait olan Özgün İçerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. https://www.ilandex.com.tr adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilinir.
 
 
Yorum Yap
*Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra 24 saat içinde yayına alınacaktır.
müdür 30.3.2017
yazmak zorundayım çok beğendim .