Blog Kategorileri
İlandex Blog

Paket servis sektöründe çığır açan İlandex nasıl ortaya çıktı?

Motokurye arayan Paket Servis restoranları ile iş arayan motorlu kuryeleri anında buluşturan İlk ve tek platform İlandex.com.tr hizmetinizde...
19.2.2018 15:00:00
Okunma Sayısı : 931
Paket servis sektöründe çığır açan İlandex nasıl ortaya çıktı?

İlandex'in  kuruluş amacı nedir ve kimlere hizmet etmektedir ?

Farklı  sektörlerde  hizmet  veren  yüz binlerce  işletmenin  en  büyük  ortak  sorunu olan  paket servis  hizmetlerinin sürdürülmesinde yaşanan aksaklıkların, sektörün kanayan yarası olduğunu  tespit eden İlandex;  motorlu kurye  arayan  işletmelerin, iş arayan motorlu kuryelerle  direk  iletişim kurabilecekleri  ve  her  iki tarafın da  kolayca ulaşabileceği tek ve ortak bir platform oluşturmak sureti ile sektördeki  bu büyük boşluğu doldurarak,  işletme ve motorlu kuryelere  hizmet  vermek  amacı  ile hayata  geçirilmiştir .

İlandex nasıl çalışmaktadır?

İş arayan motorlu kuryeler ve kurye arayan işletmeler İlandex'e ücretsiz üye olurlar.
Üye kurye;
>  İster hesabına girip İlan Ver / İş Arıyorum'a tıklayarak İş Arama İlanı verir,
>  ister Vitrin İlanları'na tıklayarak İşletmelerin verdiği İş İlanlarına anında başvurur.
Üye işyeri yetkilisi;
>  İster hesabına girip İlan Ver/Personel Arıyorum'a tıklayarak İş İlanı verir,
>  İster İş arayanlar'a tıklayarak kuryelerin iletişim bilgilerine  anında ulaşır.
Çalışma bölgesi,tecrübe,ücret gibi arama kriterlerini belirleyerek filtreleme yapabilen  işletme yetkilisi, uygun bulduğu adayları hemen arayarak iş görüşmesine davet edebilir veya daha sonra dilediği zaman aramak üzere favorilerine ekleyebilir. Böylece İlandex aracılığı ile kurye aradığı işe, işletmeci aradığı kuryeye anında ulaşır.


İlandex'in sunduğu avantajlar nelerdir?

Motorlu kurye iş ilanı verme sürecini tersine çevirerek hem  motorlu kurye arayan restoranlara hem de iş arayan kuryelere zaman kazandıran İlandex in sunduğu avantajlar saymakla bitmiyor.
İlandex işleyişi tersine çevirerek, işi paket servis elemanı olarak çalışan kuryenin ayağına getiriyor.
Çünkü siteye bir kez ücretsiz  üye olan motorlu kurye, iş arama ilanını aktif tuttuğu sürece İlandex aracılığı ile kendisine  sunulacak iş tekliflerine açık olduğu için,  iş arama zahmetinden tamamen kurtuluyor.
Üstelik paket servis restoranının arama kriterlerine uygun bulunarak arandığı için, sadece kendi belirlediği çalışma tercihlerine uygun teklifler ile karşılaşıyor.
 
Sadece iş ilan vererek motorlu kurye arayanlar, kuryelerin ilanlarını fark edip  kendilerine başvurmalarını beklerken, İlandex aracılığı ile kurye arayan işletmeler, aradıkları motorlu kuryeye ilan vermeden de anında ulaşabiliyorlar.
İlandex 'in Filtreleme Paneli ile motokurye özelliklerini dilediği gibi kısıtlayabilen restoran yetkilisi,  örneğin " İstanbul Anadolu yakasında , A2 ehliyetli, kendi paket servis motoru ile  2500 tl'ye çalışacak motokurye " aradığında, üyeler arasında iş arayan ve kriterlerine uyan tüm motorlu kuryelerin iletişim bilgilerine anında  ulaşabiliyor. 

İlandex nasıl ortaya çıktı ?
Kurucuları İlandex projesinin nasıl ortaya çıktığını şu sözlerle ifade ediyorlar.
En temiz mutfakta,en taze malzeme ve en iyi tarifle, en iyi usta tarafından hazırlanan en lezzetli yemek, en iyi şekilde sunulsa bile, paket servis ile evinize ulaştırıldığında restorandan çıktığı gibi iştah açıcı görünmeyebiliyor.
Acıkmış müşterinin tek gördüğü siparişinden 65 dakika sonra  gelen lezzetini ve iştah açıcı görüntüsünü kaybetmiş soğuk yemek ve ısınmış  içecek olduğunda, restoran sahiplerinin yaşanan hayal kırıklığının telafisini sağlama şansı olmuyor. 
Uzun çalışma saatleri, yoğun ve stresli  iş temposu ve yetmeyen kazançlar , hem çalışanların hem restoran sahiplerinin tahammül eşiklerini aşağı çekiyor .Kontak kapama lüksü olmayan restoran sahipleri her koşulda sabırla işlerinin başında dururken, stresle baş edemeyen  çalışanlar, istifa ederek daha iyi koşullarda bir ekmek kapısı arayışına giriştiğinde, belli periyotlarda tekrarlanan personel sıkıntısı  gündeme geliyor.
Gıda Sektörün kendine özgü dinamikleri, öngörülemeyen aksaklıklar için tedbir alınmasına  olanak tanımadığı için ,işletmecileri 7/24 işe bağımlı hale getiriyor  ve ne yazık ki bir çok işletmecinin patron ceketini çıkararak  bizzat operasyonun içine girmek zorunda kaldığı, örneğin  usta rahatsızlandığında mantar doğradığı, garson düğün için memleketine gittiğinde servis yaptığı, temizlik personeli daha iyi bir iş bulduğunda kirli bulaşıkları makineye yerleştirdiği, hatta sifonu çekmeyi unutmuş bir müşterinin arkasından tuvalet temizlemek zorunda kaldığı zamanlar da oluyor. 
Motokurye işe gelmediğinde ya da motor arızalandığında ise restoran sahibinin tek yapabildiği eli kolu bağlı bir şekilde oturup restorana gelecek müşterileri beklemek oluyor...
Sonuç olarak restoran sahibinin  tek başınıza üstesinden gelemeyeceği  tek iş, kurye olmadan paket servis hizmeti vermek ...
Ciro üzerinde  ciddi pay sahibi olan ve rakipler arasında ayakta kalma konusunda  hayati önem taşıyan paket servis hizmetlerinde yaşanan aksaklıklar,  sadece  işletmeciyi   değil, direk ya da dolaylı olarak onunla birlikte  emek veren  çalışanları da  olumsuz etkiliyor.
Paket servis hizmetlerindeki aksaklıklardan kaynaklanan müşteri memnuniyetsizliği ile başa çıkmak zorlaştıkça, ekibin sahip olduğu  motivasyon ve enerji zamanla yerini gerginlik, yorgunluk ve bıkkınlığa bırakmaya başlıyor.
Kurye ararken başvurulan Seri ilanlar sayfalarından, IK Sitelerine  kadar aklınıza gelebilecek her platformda yer alan  ACİL ibaresi içeren Motorlu Kurye İş İlanları sayısı, Kurye ihtiyacının gıda sektörün kanayan yarası olduğu gerçeğini  gözler önüne seriyor.
Bununla beraber mevcut kanalların hiçbiri işleyiş mekanizmaları gereği, paket servis hizmeti sunan sektörün acil ihtiyacına cevap verebilir nitelikte değil.  Paketcibul.com  projesi, hizmet sektörünün bu acil ihtiyacına cevap vermek amacı ile ortaya çıktı.

 

İlandex 'in hedefleri nelerdir?

Üye sayısı her geçen gün artmakta İlandex in kurucuları , henüz yolun çok başında olduklarını ve hizmet sunmayı hedefledikleri  niş pazarda 2017 itibarı ile  yurt çapında paket servis hizmeti veren restoran sayısının 14.000'in, motosikletli kurye sayısının ise 36.000 'in üzerinde olduğunun tahmin edildiğini ve hedefledikleri  50.000  üye kullanıcı sayısına ulaşmak için yapacak çok işleri olduğunu dile getiriyorlar.

İlandex in  misyonunun , Paket Servis Hizmeti veren  Motorlu Kurye ve  İşletmeleri  buluşturan İlk ve tek  internet sitesi olarak; en hızlı , pratik , güvenilir  ve  ekonomik  hizmeti sunarak  sektörde Pazar Lideri  olmak  ve Kullanıcı sayısı ve Hizmet Hacmi ile ülkenin  En Hızlı  Büyüyen  İnternet Tabanlı Hizmet  Platformları  arasında yerini almak olduğunu ifade eden kurucuları; bugüne kadar motosikletli kuryeler ve  restoranlardan gelen olumlu tepkilerden oldukça memnun olduklarını ilave ediyorlar. 

 

İçerik No: 059-01-ILX-1806-11-01
Yasal Uyarı: Her hakkı ilandex'e ait olan Özgün İçerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. https://www.ilandex.com.tr adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilinir.
Yorum Yap
*Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra 24 saat içinde yayına alınacaktır.