Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım motosiklet sürücüsü ile tartıştı


31.07.2017

Aziz Yıldırım ve motosiklet sürücüsünün kask kamerasına yansıyan tartışması

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, aracını trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünün üzerine kırdı. Sinyal vermediği için tepsi gösteren motosiklet sürücüsü ile tartışan Yıldırım'ın ve korumalarının tartışma anları kask kamerasına yansıdı.

 

Motosiklet sürücüsü Engin Ergan'ın sinyal vermeyen Aziz Yıldırım'a tepkisi

Üsküdar Kuşbakışı Caddesi üzerinde motosikletiyle seyir halinde giden Engin Ergan, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın kullandığı aracın sinyal vermemesine tepki gösterdi.

Yıldırım’ın kullandığı araca yaklaşan Ergan, Aziz Yıldırım’a sinyal vermesi gerektiğini sert bir şekilde söyledi. Ergan’ın tepki gösterdiği Yıldırım ilk önce, aracının camını açarak hakaret etmeye başladı. Aziz Yıldırım ardından kullandığı otomobilini motosikletlinin üzerine kırarak aracını durdurdu.

Yıldırım daha sonra Ergan’a ” Sinyalinin A…. Ne sinyali lan. Arabalar önümde görmüyorsun. Arabalar önüme giriyor sen sinyalden bahsediyorsun” dedi. Bu sırada arkadaki bir otomobilden inen Aziz Yıldırım’ın korumaları devreye girdi. Korumalar Ergan’a sert bir şekilde bağırarak, ” Biz gideceğiz ondan sonra çıkacaksın buradan ” dediler. Ardından Aziz Yıldırım aracıyla yoluna devam etti.

 

'Hayatımı riske atıyorsun' deyince sert tepki gördüm

Tüm bu yaşanalar sonrası motosiklet sürücüsü Engin Ergan, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı. Ergan, 'İşe giderken bir araç  sinyal vermeden yola girdi. ‘Neden sinyal vermiyorsun? Benim hayatımı riske atıyorsun.' dedim. Açıklama bekledim kendisinden sert bir tepki gördüm. Korumaları tarafından tehdit edildim. Yol hakkının kendilerinde olduğunu, onlar gittikten sonra devam edebileceğimi söylediler. Hem hayatımı riske attılar hem de beni tehdit ettiler. Benim korkuyla dolaşmama neden oldular' dedi.

Trafikteki araç sürücülerine de seslenen Ergan 'Motorcu arkadaşlara dikkat etsinler. Sinyal çok önemli. Şoförlerinin hangi yola gideceğini bilemem. Sinyal vermeleri gerekiyor. Ben de ona göre tedbirimi alayım. Bizim hayatımızı kimsenin riske atmaya hakkı yok.' dedi. Motosiklet sürücüsü Engin Ergan, hukuki yollara başvuracağını da belirtti.

 

Kaynaklar:

http://skor.sozcu.com.tr/2017/07/31/aziz-yildirim-trafikte-motosikletli-vatandasla-tartisti-647968/

http://www.haberturk.com/spor/futbol/haber/1581519-aziz-yildirim-trafikte-kavga-etti

http://www.iha.com.tr/haber-aziz-yildirimin-trafikte-tartismasi-kamerada-661630/