Blog Kategorileri
İlandex Blog

Bana bir kurye lazım! O da bugüne lazım...

Acil motokurye ihtiyacını bugüne kadar kurye iş ilanı vererek çözmeye çalışan restoranların yeni keşfi ilandex.com.tr, kuryelerle restoranları anında ve ücretsiz olarak buluşturuyor.
23.8.2017 21:00:00
Okunma Sayısı : 1432
Bana bir kurye lazım! O da bugüne lazım...
Siz Değerli Üyelerimizden gelen yoğun talepler üzerine, Paketcibul.com baştan aşağı yenilendi!
Genişletilen Hizmet Çerçevesi ve Yeni Alan Adımız ile İlandex.com.tr adresinde hizmetinizdeyiz.
 

Paket servis hizmetlerinin ciro üzerindeki etkisi büyük!

Rekabetin çok  yoğun yaşandığı hazır gıda sektöründe, paket servis hizmetlerinin istikrarlı olarak sürdürülebilmesi, restoranların hedeflenen aylık ciro hedeflerini yakalamalarında hayati önem taşıyor.
Paket servis restoranlarından yemek sipariş eden müşterilerin beklentileri, taahhüt edilen süre içinde kapılarına gelen gıdanın her seferinde  aynı lezzet, gramaj ve kalitede sunulması oluyor.
Satın aldığı ürün için her seferinde aynı ücreti ödeyen müşterinin, her siparişinde aynı standartta hizmet beklemesi ne derece doğalsa; personel eksikliği yüzünden yaşanan tek bir gecikmeli teslimin, sonraki tüm siparişleri aksattığı bir sistemde servis vermeye çalışan pek çok restoranın, standartlarını korumakta zorlanması da  bir o kadar doğal...
 

Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil!

Kuryelik mi daha zor kurye bulmak mı diye sorduğunuzda, kuryeler  'Tartışmasız kuryelik!'  diye cevaplarken, işletmeciler ise 'Elbette işini düzgün yapan kurye bulmak!' diye yanıtlıyorlar.
Kime dokunsanız bin ah işittiğiniz sektörde yaşanan kurye istihdam sorununun gerçek sebeplerini irdelerken,  taraflardan birini sütten çıkmış ak kaşık, diğerini ise günah keçisi ilan etmek  her iki tarafa da büyük haksızlık olur. Zira, dışarıdan bayram yeri gibi görünüp de, içerisi yangın yeri gibi olan sektörde işlerin nasıl yürüdüğünü ancak çekenler biliyor.
Bu bağlamda tarafları, kuryeler ve işletme sahipleri olarak değil de, 'İşini düzgün yapmaya çalışanlar'  ve  'İşin düzgün yapılmasını baltalayanlar' olarak ikiye ayırmak çok daha hakkaniyetli olur.
 

Restoranların ortak sorunu: Nitelikli kurye istihdamı

Siparişlerin müşterilere zamanında ulaştırılmasında kilit öneme sahip olan en önemli personel elbette motosikletli kurye...
Kurumsal zincir markalardan küçük aile işletmelerine kadar tüm restoranların kanayan yarası olan kurye ihtiyacına zamanında çözüm bulunamaması, özellikle tek veya iki kurye çalıştıran küçük işletmeleri, içinden çıkılması zor bir kısırdöngü içine hapsedebiliyor.
Pek çok restoranda kısa aralıklarla ve defalarca yeniden gündeme gelen istihdam sorunu, sunulan hizmetlerin istikrarını imkansız kılabiliyor.
Ne yazık ki bu gibi durumlarda kaçınılmaz son, çeşitli sebeplerle üst üste memnun edilemeyen müşterilerin, ihtiyaçlarını sorun yaşamadan karşılayabildikleri rakip firmalara yönelmeleri oluyor.
 

Çekirge bir sıçrar iki sıçrar...

Araştırmalar, müşterilerinin sadakatini ortadan kaldıran en büyük etkenin istikrarsız hizmet sunmak olduğunu ortaya koyuyor.
Kurye sorunu ile gelişen zincirleme aksaklıklar yüzünden, her zaman tercih ettiği markadan istikrarlı hizmet alamayan müşterilerin hoşgörü ve sadakati  zamanla yerini  tereddüte bırakıyor.
Müşteri nezdinde marka itibarı bir kez zedelendikten sonra, bin bir zahmetle edindiği müşterilerini geri kazanmak isteyen işletme sahibi ağzıyla kuş tutsa işe yaramıyor.
İstatistiklere göre, istikrarsız hizmet yüzünden üst üste  iki kez mağdur olan müşteri, üçüncü siparişi için hiç tereddüt etmeden rakip firmayı arıyor.
 

Paket Servis için Acil Motorlu kurye aranıyor!

Paket servis müşterilerini kaybetmemek için yana yakıla kurye arayan işletmecilerinin akıllarına gelen ilk çözüm, paket motorlarının arkasına ve restoran vitrinine ilan asmak ve sağa sola haber salmak oluyor.
Son çare olarak facebook gibi sosyal  platformlarda paylaşımda bulunmak da işe yaramazsa, geriye kalan tek seçenek, İK sitelerine ücretli ilan vermek oluyor.
Fakat ne yazık ki bu yöntemlerin hiç biri, acil ve işletme ihtiyacına uygun niteliklere sahip kurye bulmaya yetmiyor.
 

Acil kurye arayanların yeni keşfi:İlandex.com.tr

Tam da bu noktada, sektör ihtiyaçlarına cevap veren yenilikçi modeli ile acil ve ihtiyaca uygun kurye arayışına akılcı bir çözüm üreten ilk ve tek platform olan İlandex.com.tr göze çarpıyor.
Son zamanlarda,kurye ve restoranlar arasındaki popülaritesi gittikçe artan platform, pratik ve kolay kullanımı ile açık ara öne çıkıyor.
Hızla artan üye sayısı ile büyüyen platform aracılığı ile zaman ve para harcamadan kurye bulan restoranlar kadar, üye olduktan sonra tercihlerine uygun pek çok iş teklifi alan kuryeler de sitenin sunduğu avantajlardan son derece memnun.
 

İş arayan kuryeler İlandex.com.tr'den nasıl yararlanıyor?

Kurye ve restoranlar İlandex'e  ücretsiz üye oluyorlar.
İlandex kuryelere, çalışma bölgesi, çalışma saatleri, sektör tercihi, ücret beklentisi gibi çalışma kriterlerini açıkça ortaya koyabilecekleri bir platform sunuyor.
Ücretsiz platform, iş arayan kuryelere, çalışma tercihlerine en uygun işyerlerinde iş bulma şansı yaratıyor. Üstelik iş arama telaşına düşmeden...
İlandex'te siteye üye olan kurye iş arama ilanını aktif tuttuğu sürece, işverenler kuryelere ulaşarak iş teklifinde bulunabiliyorlar.
Böylece, iş ilanı veren kuryeler, işverenlerden gelen, kriterlerine en uygun iş tekliflerine açık oluyor.
 

Kurye arayan restoranlar İlandex.com.tr'den nasıl yararlanıyor?

Restoranlarının bulunduğu şehir ve ilçeyi seçen üye işletmeler, bölgelerinde iş arayan tüm kuryelerin iletişim bilgilerine ulaşabiliyorlar.
Restoranlar ayrıca, detaylı arama menüsü yardımı ile kolayca, kuryenin çalışma bölgesi, ücret beklentisi, yaş aralığı, çalışma tecrübesi gibi mesleki özelliklerine göre filtreleme yapabiliyorlar.
İhtiyaçlarına en uygun kuryelere anında ve aracısız olarak ulaşabilen restoranlar, kuryelerin iletişim bilgilerini ücretsiz olarak görüntüleyebiliyor ve telefon ile ulaşarak iş teklifinde bulunabiliyorlar.
 
 

İLANDEX'E ÜYE OLMAK ÜCRETSİZ!   

 
İçerik No: 041-09-ILX-1708-05-01
Yasal Uyarı: Her hakkı ilandex'e ait olan Özgün İçerik, Fikir ve Sanat Eserleri ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. https://www.ilandex.com.tr adresine çalışır durumda link verilerek alıntı yapılabilinir.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !

 
 
 
 
 
 
Yorum Yap
*Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra 24 saat içinde yayına alınacaktır.
1ol 24.8.2017
Paketçibul.com.kuryelerin haklarınıda savunmalı.